Oct 122017
 

Emre Ogan ile Fener / Balat’ta Uygulamalı Sokak Fotoğrafçılığı Atölyesi ve Temel Lightroom Eğitimi
Gezi: 22 Ekim 2017 Pazar
Eğitim: 28 Ekim 2017 Cumartesi
Sokak Fotoğrafçılığı, fotoğrafçılığın belki de en dinamik örneklerindendir. Çünkü içerisinde yaşam vardır, insan vardır, en önemlisi de insanı yaşadığı ortamda fotoğraflamak vardır…
Sokak fotoğrafı, her ne kadar makine ele alınıp sokaklarda gezerek deklanşöre basıldığında kolaylıkla oluşturulabilir gibi görünse de aslında dikkat edilmesi gereken pek çok tekniği bünyesinde barındırır. Kullanılması gereken ekipmanları iyi tanımak ve sokağı, insan davranışlarını iyi analiz etmek gerekir. Kısacası ister Türkiye’de ister yurtdışındaki farklı lokasyonlarda olsun, gezeceğiniz sokağın nabzını iyi tutmanız doğru sokak fotoğraflarının oluşmasının en önemli etkenlerindendir.
Tanıtım ve sokak fotoğrafçılığının seçkin isimlerinden biri olan Emre Ogan (www.ogan.com), Sokak Fotoğrafçılığı atölyesi ile sizlerle 40 yılı aşkın bilgi birikimini paylaşacak ve uygulamalı çekim eşliğinde sokağın dilini çözebilmenizde sizlere yardımcı olacak.
Program:
22 Ekim Pazar 10:00-17:00
Eminönü sahildeki Balık Ekmekçiler’inde önünde buluşuyoruz ve Balat’a gidiyoruz. Balat’ta çekimlerimize başlamadan önce hocamız Emre Ogan tarafından, Balat’ın butik kafelerinden birinde çay/kahve eşliğinde sokak fotoğrafçılığının püf noktaları, sokakta dikkat edilmesi gerekenler; nasıl yaklaşmalı? izin almalı mı? vb. konularda bilgiler verildikten sonra Fener Balat rotasında hocamızla birlikte, soru cevaplar eşliğinde gezip çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezi süresince doğru kompozisyon oluşturma ile ilgili hocamızın yönlendirmeleriyle kadrajlarımızı oluşturuyoruz. 13:00 gibi öğle arası verip 14:00 gibi tekrar çekimlerimize başlıyoruz.
28 Ekim Cumartesi 10:00-13:00
Gezi sırasında çektiğiniz fotoğraflardan minimum 5 adedini, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nin Altıyol’daki adresindeki teorik eğitime gelmeden önce seçip flaş belleğinize kaydedin. Bu noktadan sonra hocamız; fotoğraflarınızın temel ışık, renk, kompozisyon, altın oran vb. düzeltilmesi gereken noktalarını Adobe Lightroom yazılımını kullanarak değerlendirecek ve yazılımı kullanmaya giriş niteliğindeki temel görüntü işleme teknikleri hakkında bilgiler verecek.
Not: Pazar günkü çekim, hocamızın eşliğinde uygulamalı olarak yapılacağı için katılımcıların fotoğraf makinelerini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Atölyeye katılımınızın kesinleşmesi için atölye ücretini uygulama çekimi öncesinde yatırmanız gerekmektedir.
Eğitim Süresi:
6 saat pratik 4 saat teorik eğitim toplam 10 saat.
Fiyat:
250 TL tam, 225 TL öğrenci ve üye
Kayıt için:
serhaty@photoworld.com.tr adresine mail atabilir ya da 0216 346 23 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Sorry, the comment form is closed at this time.